Sportowa kariera Twojego dziecka

 

Szkoła Podstawowa Nr 11 z Oddziałami Sportowymi  w Oświęcimiu oraz Uczniowski Klub Hokejowy Unia Oświęcim zapraszają wszystkich pierwszoklasistów oraz trzecioklasistów do wstąpienia w szeregi oświęcimskich sportowców.

Treningi hokeja w klasie IV odbywają się codziennie po zajęciach szkolnych, a raz w tygodniu dzieci uczestniczą w rozgrywkach  ligi śląskiej.

Treningi mini hokeja w klasie pierwszej odbywają się dwa razy w tygodniu, dzieci mają zapewniony transport i opiekę ze szkoły na lodowisko.

 

Oprócz oczywistej korzyści, jaka wynika z uprawiania sportu dzieci dodatkowo zdobędą wiedze o aktywnym trybie życia, zdrowiu, wypoczynku, higienie osobistej, przepisach gry i sprzęcie hokejowym. W maju i czerwcu treningi na lodzie zastąpione zostaną nauką jazdy na rolkach, podstawami unihokeja, zajęciami na basenie oraz oświęcimskim Orliku.

Nasza obecna klasa IV to zwycięzcy Międzynarodowego Turnieju Mini Hokeja na Lodzie oraz finaliści turnieju Czerkawski Cup na Zimowym Narodowym w Warszawie.

Mamy nadzieję, ze sukcesy starszych zawodników zachęcą ich młodszych kolegów i koleżanki do rozpoczęcia przygody z hokejem.

Dla naszych zawodników organizujemy także dodatkowe zajęcia w czasie ferii i wakacji na których spotykamy się z dietetykami, psychologami sportowymi, fizjoterapeutami, przedstawicielami zawodów medycznych.

 

Żeby osiągać wyniki na tak wysokim poziomie, konieczne jest rozpoczęcie treningów w młodym wieku i najlepiej w klasach sportowych. Zajęcia treningowe są wplecione w plan lekcji, dzięki czemu łatwiej pogodzić naukę ze sportem.

 

Profil klasy sportowej charakteryzuje się zwiększoną ilością godzin na zajęcia z dyscypliny kierunkowej  (4 godziny  wychowania fizycznego + 6 godzin hokeja na lodzie)

Wszyscy zainteresowani proszeni są o kontakt ze szkołą (telefon: 33 844 56 91/92) lub z trenerem Robertem Piechą (609 830 994) i pod adresem ukh.unia@onet.eu.