Wspomóż nasz klub: lub przekaż

Turniej Mikrusa w Cieszynie

mikrus

mikrus

W dniu 13.03.2022 r. w Cieszynie odbył się

Turniej Mikrusa w Hokeju na Lodzie.

UKH Unia Oświęcim wygrała turniej mikrusów, czyli najmłodszych adeptów hokeja na lodzie, rozegrany w Cieszynie. Pozostałe miejsca na podium przypadły JKH GKS Jastrzębie i GKS Katowice. Poza „pudłem” znalazły się: Luce Cieszyn, Naprzód Janów i ŁKH Łódź.

Dla młodych oświęcimian był to pierwszy turniej, a zatem i nowe doświadczenie. Trzeba zagrać kilka spotkań jednego dnia. Na co dzień podopieczni Roberta Piechy rywalizują w lidze śląskiej.

Pierwszy dreszczyk emocji towarzyszył losowaniu grup.

– Po poznaniu rywali, wiedzieliśmy, że każdy mecz będzie wyrównany. Pewnie, że w takim wieku hokej ma przede wszystkim cieszyć i dawać radość z gry, ale i pewne formy dyscypliny na lodzie też trzeba powoli przyswajać – tłumaczy szkoleniowiec oświęcimian.

Mówiąc te słowa Robert Piecha nawiązał do ostatniej ligowej potyczki z Luce Cieszyn, w której dwie tercje kończyły się remisem, a jedna przegraną. W tej kategorii wiekowej każda tercja jest traktowana jako mecz.

Tymczasem pierwszy mecz turniejowy oświęcimianie wygrali z Luce Cieszyn 6:1. Całe spotkanie było pod kontrolą Unii.

– To pokazało, że ostatnie ligowe potyczki z cieszynianami były wypadkiem przy pracy – uważa Robert Piecha.

W drugim meczu Unia „zatopiła” Łódź, zwyciężając 11:2. Jak podkreślił trener, po tym zwycięstwie jego zawodnicy nabrali pewności siebie. Wygrywając swoją grupę zagrali o „złoto” ze zwycięzcą grupy drugiej, czyli JKH GKS Jastrzębie.

– Jastrzębie było dla nas nieznanym rywalem, bo w lidze śląskiej także jest w innej grupie. Nie ma co ukrywać, że to rywale byli faworytem tej konfrontacji. Jednak sport dlatego jest piękny, bo faworytem jest się tylko na papierze, a i tak wszystko weryfikuje lód – Robert Piecha przypomina starą sportową maksymę.

Unia pokonała Jastrzębie 3:2. Dla zawodników pokonanie faworyta było nagrodą za systematyczną pracę na treningach, która przyniosły efekty.

Dobre wyniki są możliwe dzięki temu, że dzieci na co dzień uczą się w klasie sportowej Szkoły Podstawowej nr 11 w Oświęcimiu. To pozwala im na pogodzenie nauki z uprawianiem sportu.

Ekipa w składzie:
Bramkarze: Pindel Dominik, Małkow Kuba
Zawodnicy:
Fornagiel Piotr, Socha Maja, Wiśniowski Szymon, Gródek Daniel, Piekarski Kacper, Migdał Paweł, Grudnik Arek, Małkow Oliwier, Pietranczyk Kacper, Wyrobiec Dawid, Barciak Igor, Staniecko Kuba, Zajas Patryk
trener: Robert Piecha.
Gratulacje Młoda Unia
Materiał pochodzi z serwisu oswiecim.naszemiasto.pl