Wspomóż nasz klub: lub przekaż

Eliminacje turnieju Czerkawski CUP

Już od wielu lat zawodnicy naszego klubu uczestniczą w jednej z największych imprez sportowych dla mini hokeistów organizowanych w Polsce, czyli turnieju „Czerkawski Cup”.

Jest to cykliczny turniej organizowany przez fundację Mariusza Czerkawskiego „Sport7”.

W tym roku dostaliśmy się do grupy, która rozgrywała swój turniej kwalifikacyjny w Lublinie. Pozostałe turnieje rozgrywane są w tym sezonie w Malborku i Sosnowcu. Celem rozgrywek jest dostanie się do finałowej ósemki najlepszych drużyn mini hokeja w Polsce, które to rozegrają finałowy turniej na Stadionie Narodowym w lutym 2024r.

Niestety pomimo wielkiego zaangażowania i mocnego wsparcia naszych kibiców tym razem nie udało nam się awansować do finałowej ósemki.

Jednak jako drużyna przeżyliśmy fantastyczną hokejowa przygodę, dla wielu zawodniczek i zawodników był to pierwszy wyjazd na tak daleki turniej. W spotkaniach grupowych rozegraliśmy mecze z Podhalem Nowy Targ, Cracovią Kraków i KH Dębicą, a w meczach o miejsca powalczyliśmy z Sanokiem i ponownie Dębicą. Ostatecznie zajęliśmy siódme miejsce.

Dużym przeżyciem dla każdego z zawodników i zawodniczek była możliwość spotkania, rozmowy i wykonania wspólnego zdjęcia z panem Mariuszem Czerkawskim i Andrzejem Tkaczem.

Klasyfikacja końcowa turnieju eliminacyjnego:

  1. MMKS Podhale Nowy Targ
  2. AH Legia Warszawa
  3. UKS KTH Krynica
  4. AH Cracovia Canpack
  5. UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok
  6. Małe LHT
  7. UKH Unia Oświęcim
  8. UKH Dębica

Dziękujemy bardzo  Urzędowi Miasta Oświęcim za finansowe wsparcie wyjazdu na turniej.

Skład UKH Unia Oświęcim:

LAURENT MANTUR, TERESA SADYŚ, NOAH KWIATKOWSKI, FRANCISZEK KOŁODZIEJ, ANTONINA SADYŚ, TYMOTEUSZ BRZECZKOWSKI, ALICJA JASIŃSKA, KRYSTIAN MATUSZKIEWICZ,

KUBA SZCZYŻYCA, JAN KRZEMIEŃ, JAN RZESZUTKO, ELIASZ POŁĄCARZ, SZYMON POŁĄCARZ, OLAF NOWORYTA, KUBA GRUBKA, KACPER HUPERT, PAVLO BURTOVYJ, PIOTR GARLIŃSKI

TRENER ROBERT PIECHA