Wspomóż nasz klub: lub przekaż

Oświęcim gospodarzem Turnieju o Puchar Niepodległości

W dniach, kiedy cała Polska świętowała rocznicę odzyskania niepodległości także młodzi hokeiści rozegrali ogólnopolski turniej celebrując w taki sposób to święto.

Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Ministerstwa Sportu i Turystyki Śląski Związek Hokeja na Lodzie mógł podjąć się organizacji turnieju obejmującego swym zasięgiem całą Polskę.

Drużyny z Oświęcimia, Bytomia, Janowa, Katowic, Tychów, Jastrzębia, Sosnowca, Sanoka, Dębicy, Krynicy, Nowego Targu, Torunia, Poznania, Warszawy, Elbląga, Gdańska, Gdyni, Malborka i Łodzi rozgrywały turnieje na trzech lodowiskach: w Oświęcimiu, Sanoku i Toruniu.

Dzięki przychylności i współpracy Urzędu Miasta Oświęcim oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu z UKH Unia Oświęcim i Śląskim Związkiem Hokeja na  Lodzie to właśnie Oświęcim został gospodarzem jednego z turniejów.

Na naszym lodowisku kije skrzyżowali w walce o punkty zawodnicy z Oświęcimia, Bytomia, Janowa, Katowic, Tychów, Jastrzębia, Sosnowca.

Po dwóch dniach zmagań na podium w Oświęcimiu stanęły drużyny Sosnowca, Katowic i Bytomia.

Nasza drużyna po zwycięstwie w ostatnim meczu z MOSM Tychy zajęła VI miejsce.

Dodatkowo rozegrano indywidualne konkurencje sprawnościowe – celność strzału, najszybsze okrążenie i slalom z krążkiem.

Niewiele mniej emocji dostarczyły konkurencje wymagające od zawodników wiedzy na temat historii Polski Niepodległej oraz znajomości geografii Polski. Uczestnicy rozwiązywali testy, układali puzzle z mapy Polski i popisywali się swoją wiedzą na temat położenia ważnych miejscowości i obiektów na mapie Polski.

Każdy z finalistów poszczególnych konkurencji otrzymał pamiątkowe statuetki lub nagrody rzeczowe.

Ostatni, finałowy mecz oglądał z nami pan Krzysztof Kania Wiceprezydent Miasta Oświęcimia, który uczestniczył też w ceremonii wręczenia medali i pucharów.

Dziękujemy panu Januszowi Chwierutowi Prezydentowi Miasta Oświęcim za Honorowy Patronat nad turniejem w Oświęcimiu oraz  finansowe wsparcie turnieju w Oświęcimiu.

Skład UKH Unia Oświęcim: Paweł Migdał, Mykhailo Starytskyi, Daniel Gródek, Artur Poliakov, Wiktor Kurek, Maja Walkowicz, Michalina Langner, Michał Olszewski, Kacper pietrańczyk, Jakub Małkow, Dominik Pindel, Jakub Zabagło, Jan Bobak, Marcin Wanat, Alan Bugański, Szymon Wiśniowski.

Trener: Wojciech Stachura